Ücretsiz Ve İşe Yarar Backlink Kontrol Siteleri

Ücretsiz Ve İşe Yarar Backlink Kontrol Siteleri

Seo stratejisi yaparken site dışı seo çalışmalarında en önemli işlemlerden birisi de backlink inşasıdır. Backlink bulma yada elde etme üzerine bir çok taktik vardır, lakin en kestirme olanı rakip siteleri inceleyerek nerelerden backlink almış öğrenip mümkünatı var ise oralardan backlink alma üzerinedir.

Şimdi google’u açıp baclink checker, backlink sorgula gibi kelimelerle ile arama yapsanız karşınıza listelenmiş bir dünya sayfa çıkacak, önce ücretlilerden başlayacak sonra ücretsiz diyecek, lakin hepsini teker teker kontrol ediyorsun ve maalesef istediğin verimi elde edemiyorsun.

Bu yazımızda yapacağımız liste gayet denenmiş ve sonuçları aşağıda paylaşılmış olacak ki işe yarar bir backlink sorgulaması yapabilelim üstelik ücretsiz bir şekilde. Vakit kaybetmeden listemize başlayalım…

#1. Rankwatch Free Backlink Checker

Rankwatch Free Backlink Checker sitesi tartışmasız en iyi ücretsiz backlink sorgulama sitesi, bir tane siteyi sorgulattım sayfayı aşağıya kaydırdıkça yeni backlinkleri gösteriyor, bu şekilde 1050 civarı backlinki gösterdiğine ben kefilim, daha fazlası da vardır, ek olarak dofollow nofollow hangi kelime de linklenmiş, ilk ve son görünme tarihi gibi bir çok güzel detayı da var, kısacası zirve Rankwatch sitesinin.

#2. Backlink Watch

Backlink Watch sitesi sanırım ücretsiz olupta en çok backlink gösteren site ünvanını almış olabilir. Çünkü paralı sitelerde sorgulattığım bir sitenin 20bin küsür backlinki vardı, backlink watch sitesinde ise 641 adet gösterdi, lakin 641 adetini de gösteriyor. Daha fazla gösterir mi bilemiyorum, ama bu kadar göstermesi bile hiç yoktan iyidir.

#3. Seo Inbound Link Checker

LXR Marketplace sitesinin hizmeti olan bu backlink checker 100 adete kadar bir şeyler gösteriyor, herhangi bir kayıt olma zorunluluğu yok, hiç yoktan idare eder.

#4. Search Engine Reports 

Search Engine Reports sitesinin ücretsiz backlink analizi de oldukça güzel, 95 adet sonuç veriyor ama sizi kayıt olmak gibi bir derde sokmuyor, giriyorsunuz anında sorguluyorsunuz.

#5. Backlink.web.tr Backlink Sorgulama

Backlink.web.tr sitesinin backlink sorgulaması görebildiğim kadarıyla 73 adet çıktı, yeterli mi duruma göre değişir.

Sonuç olarak bir dünya backlink sorgulama sitesi var lakin, ücretsiz ve en iyi performansı gösteren Rankwatch sitesi oldu, bu güzel hizmeti bulabilmek kolay olmadı. Çünkü bir sürü üye ol, free 30 day trial gibi deneme sürümleri olan, deneme sürümünde bile en fazla 100 adet backlink gösteren siteler oldukça bu Rankwatch desteklenmeli.

Seo konusunda önemli bir basamak olan backlink için, sorgulama ve kontrol yapabileceğiniz siteleri umarım beğenmişsinizdir, en iyi ücretsiz backlink kontrol sitelerini biz bu şekil sıraladık, eğer bildiğiniz ücretsiz ve listemizde olmayan bir sorgulama sitesi var ise lütfen yorum olarak bırakınız.

 

“Ücretsiz Ve İşe Yarar Backlink Kontrol Siteleri” üzerine 4 yorum

  1. Okullar ve organizasyonlar için ödül madalyası ihtiyacını karşılamak amacıyla madalya yaptırmak isteyen öğretmenlerimize, madalya hakkında bilgileri,görsel örnekleri sitemizde paylaşarak okullarımızın hizmetine sunmaktayız

    Yanıtla
  2. Emsale Tesettür Giyim

    Tesettür bol giyim

    Üretici bir firma olan Emsale internet üzerinden kendi ürünlerini tüm dünyaya satmaya amaçlayan global bir tesettür giyim firmasıdır.

    Yanıtla

Yorum yapın