Sitemize Nasıl Ziyaretçi Çekebiliriz? | Prusa Seo - Bursa Seo Uzmanı

Sitemize Nasıl Ziyaretçi Çekebiliriz?

Posted on 4 Kasım 2018 by in Seo Deneyleri with no comments

Sitemize Nasıl Ziyaretçi Çekebiliriz?

Website sahibi olan herkesin aklında var olan sorudur bu, sitemize nasıl ziyaretçi çekebiliriz, siteme gelen trafiği nasıl arttırabilirim, nasıl daha çok hit alabilirim gibi sorulara bir seo deneyi yaparak hep beraber zaman içerisinde görmüş olacağız.

Bu iş için ilk olarak atıl durumda olan bir websitemizin google search console hesabına girerek arama analizi kısmından sitemizin arama kelimesinde gösterim aldığı fakat sıralamasının oldukça geride olması sebebiyle tıklama alamadığı bir kelimeyi yada kelime öbeğini seçerek işe başlayacağız.

#1. Adım Kelime Analizi

Seo Deneyi Kelime Analizi Yapma

Seo Deneyi Kelime Analizi Yapma

İlk adım olarak işe hangi konuda bir makale yazalım bu konuda araştırmaya başladık, listemizde ki kelime gruplarına bakarak paramı helal şekilde nasıl değerlendirebilirim kelime öbeğini seçmeye karar verdik ve değerlerine baktığımızda 2 defa gösterim almış hiç tıklama yok ve de sıralama olarak 45,5 sırada yer alıyor. Amacımız seo deneyi olduğu için kaybedecek bir şeyimiz yok ve bu konuda bir makale hazırlıyoruz.

#2. Adım Seo Uyumlu Doyurucu Makale Hazırlama

Seo Makalesi Hazırlama

Seo Makalesi Hazırlama

İkinci adım olarak, içerik hazırladık, toplamda 591 kelimelik seo uyumlu bir makale hazırladık ve yayına sürdük.

#3. Adım Google Gibi Getir

Seo Deneyi Google Gibi Getir

Seo Deneyi Google Gibi Getir

Yayınlamış olduğumuz makaleyi google search console dan google gibi getir aracını kullanarak dizine listenmesi için ekleme talebinde bulunduk.

#4. Adım Google’da İndekslenmesi

Seo Deneyi Google Indeklesmesi

Seo Deneyi Google Indeklesmesi

Yazdığımız makale yayınlandıktan sonra google gibi getir de dizine eklenme talebi gönderilmesinin ardından acaba google tarafından indeklendi mi diye kontrol ettik ve 1 dakika önce google tarafından indexlendiğini gördük.

#5. Adım Google Sıra Bulma

Seo Deneyi Google Sıralamadaki Yeri

Seo Deneyi Google Sıralamadaki Yeri

Son adım olarak anahtar kelimemiz olan paramı helal şekilde nasıl değerlendirebilirim kelimesini google da gizli modda bakarak sıralamamızı bulduk. 3 dakika önce indekslendiğini gördüğümüz sayfamız 3.sayfanın 2. sırasında yer alarak yani 22.sıradan sıralamaya girmiş oldu.

#6. Adım Seo Deneyi Amacı

Bizim bu seo deneyinde ki amacımız, websitemizin bir şekilde yer aldığı arama sonuçlarında daha fazla yer alarak sitemize daha fazla ziyaretçi çekme amacıydı. Bu amaçla örnek bir vaka analizi yapmaya karar verdik ve adım adım yaptıklarımızı listeledik, deneye başladığımız tarih belli olduğu için ne kadar zaman da ne kadar yol katetmiş olduğumuzu hep beraber gözlemlemiş olacağız. Bu seo deneyi sonucunda sitemize nasıl ziyaretçi çekebiliriz sorusunda bir derece cevap bulmuş olacağız.

Bu seo deneyinden sonra ki diğer deneyimiz de ise bu deney için hazırlamış olduğumuz makaleye bu yazıdan bir link vereceğiz ve nasıl bir etki oluşturacak bunu gözlemleyeceğiz. Bizi takipte kalın ve görüşlerinizi yorum olarak paylaşmanızı bekliyoruz.

About The Author:

Prusa Seo, Bursa'da kurumsal seo danışmanlığı hizmeti veren Seo Uzmanıdır. 12 yıllık seo tecrübesi bulunan Prusa Seo, müşterilerine, seo, sem, dijital pazarlama, growth hacking konularında seo danışmanlığı yapmaktadır.
The author didn't add any information to his profile yet.

Join the discussion

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir