Sitem İçin Ne Zaman Seo Çalışması Yapmalıyım? | Prusa Seo - Bursa Seo Uzmanı

Sitem İçin Ne Zaman Seo Çalışması Yapmalıyım?

Posted on 1 Kasım 2018 by in Soru-Cevap with no comments
Websitem için ne zaman seo çalışması yapmalıyım

Websitem için ne zaman seo çalışması yapmalıyım

Sitem için ne zaman seo çalışması yapmalıyım sorusu içerisinde istek ve korkuyu barından bir soru, istek var çünkü seo çalışması yaparak işletmesini üst sıralara çıkarmak istiyor olabilir yada para kazanmayı amaçlıyor olabilir, lakin aynı zamanda da korkuyor, çünkü vaktinden önce seo çalışması yaparsa zarar görebileceğini düşünüyor.

Aslında burada ki korkunun sebebi kavramları yanlış biliyor olmasından kaynaklanıyor, vaktinden önce seo’dan kastettiği backlink çalışması ve erken zamanda backlink alımına başlarsa sitesinin tarihin karanlık sayfalarına gömüleceğini düşünüyor.Halbuki seo dediğimiz kavram şu aşağıda ki resim gibidir.

Prusa Seo - Bursa Seo Uzmanı

Search Engine Optimization Nedir – Seo Nedir – Seo Çalışması Nedir

Resimde görüldüğü gibi, site için seo çalışması, site dışı seo çalışması yani backlinkler, sıralama, analiz, içerik, anahtar kelimeler… kısacası sizin korkunuza sebep olan şey yani backlink alımı seo demek değildir. Ve bu yüzden sorunuza tekrar dönelim websitem için ne zaman seo çalışması yapmalıyım sorusuna cevap, hemen olmalı, derhal şimdi başlamalısın, çünkü siteni az önce kurmuş olabilirsin, lakin site için seo çalışması olarak yapılacak çok iş var, sitenin sayfa açılış hızını ayarlaman lazım, cachelemen gerekiyor, kullandığın resimleri optimize etmen gerekiyor, databaseni optimize etmen gerekiyor, kısacası yapılacak çok iş var, o yüzden tek dikkat etmen gereken backlink alımı olacaktır.

Backlink alımını da şu şekilde düşünelim, mantığımızla hareket edeceğiz, tamamıyla doğal olacağız, şimdi yeni kurulan bir siteyi ele aldığımızı farzedelim, bu site firma sitesi ise ne yapar gider firma rehberlerine kayıt olur, yok eğer farklı alanlarda ise o tarz yerlere kayıt yapar, bunu da abartmadan yapar, günlük 2-3 adet kaliteli çöp olmamış firma rehberlerine yada dizinlere eklenebilir. Geri kalan backlink ne zaman almalıyım gibi sorulara ilerleyen günlerde cevap vereceğiz.

Kısaca sitemize ne zaman seo çalışması yapmalıyız sorusuna cevap vermiş olduk, kafanıza takılan her soruyu bize iletebilirsiniz.

About The Author:

Prusa Seo, Bursa'da kurumsal seo danışmanlığı hizmeti veren Seo Uzmanıdır. 12 yıllık seo tecrübesi bulunan Prusa Seo, müşterilerine, seo, sem, dijital pazarlama, growth hacking konularında seo danışmanlığı yapmaktadır.
The author didn't add any information to his profile yet.

Join the discussion

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir