Sık Sorulan Sorular 

#1. Seo Nedir?

Seo, Search Engine Optimization (SEO) Türkçe olarak Arama Motoru Optimizasyonu demektir. Google’un kullanıcı dostu web sitesi nasıl olunur yönergelerine uygun şekilde dizayn edilmiş ve içeriklerle doldurulmuş olma halidir.

#2. Seo Hizmeti Nedir?

Seo Hizmeti, Seo konusunda profesyonel bir yaklaşım almak isteyenler için verilen hizmettir. Seo hizmeti kapsam olarak, site için düzenleme, site dışı düzenleme ve içerik olarak en iyilemek için yapılan çalışmalardır.

#3. Seo Hizmeti Ne Kadar Süre Alınmalı?

Seo Hizmet Süresi, danışmanlık verilecek web sitesinin yaşı, mevcut hali, hizmet alınacak kelime yada kelime gruplarının arama hacimleri, rakip analizi gibi çeşitli faktörler belirlendikten sonra yerel seo hizmeti yada genel seo hizmeti ve hatta global seo hizmeti hedefleri belirlendikten sonra en az 1 yıl olmak üzere alınmalı.

#4. Seo Hizmeti Sırasında Bize Düşen Görev Nedir?

Seo hizmeti sırasında sizlerden beklenen tam bir işbirliğidir. Üretilmesi gereken içerik, spesifik konularda ise mesela tıp, sağlık, vb… bu konularda yönlendirmelerimize uygun içerik üretilmesi sizin sorumluluğunuzdadır. Çizilen plan dahilinde atılması gereken adımları atmak için geç kalınmamalı.

#5. Seo Hizmeti Neye Benzer?

Seo hizmeti tam anlamıyla kalıcı olarak tedavi olmak isteyen hastaya benzer. Doktorun verdiği reçeteyi doğru uygulayıp, doğru beslenmeyle nasıl ki tedavi olunuyorsa, web sitelerimiz için doğru çalışmaların yapılabilmesi için doğru zaman, doğru dozaj ve doğru güncelleme şarttır.

#6. Seo Ücreti Ne Kadardır?

Seo Ücreti belirlenmesinde net bir tarife bulunmamaktadır, hizmet alınacak kelimenin rekabet durumu, web sitemizin mevcut durumu, hedefler… bunlar ve bunlar benzeri kriterler göz önüne alınarak her iş için ayrı seo ücret tarifesi uygulanır.

#7. Seo Konusunda Doğru Kişi Nasıl Anlaşılır?

Seo konusunda doğru kişiyi anlayabilmek için bir kaç kişiyle daha görüşmenizi tavsiye ederiz. Kıyaslama yapabilmek için söylenenleri kayıt etmenizi, size ne vaat ettiklerini, ne kadar zaman da vaat ettiklerini, olaya nasıl yaklaştıklarına bakmanızı öneririz. Bizim seo yaklaşımımız mühendislik bakış açısıyla ve kullanıcı dostu bakış açısıyla olduğu için, müşterimizin neye ihtiyacı, nerede eksiği var analiz edip, bütüncül seo yaklaşımıyla hareket ederiz. Sözlerimiz de samimi, dürüst, iş ahlakıyla çalışırız.

#8. Adwords Mu Seo Hizmeti Mi?

İki sistemin de birbirleri yerine geçebilecekleri, geçemeyecekleri durumlar vardır. Örnek olarak, seo çalışmaları uzun vadeli çalışmalardır, ama siz bir ürün satıyor ve bu ürünün bir satış ömrü olduğunu düşünüyorsanız o zaman sizler için en uygun sistem Adwords sistemidir, tıklama başı ücret ödemesi ve geri dönüşüm oranları incelenerek reklam kampanyası yapabilirsiniz.

Diğer durumlarda sağlam adımlarla, doğal büyüme hızında ilerleme elde etmek istiyorsanız ve tıklama başına ücret ödemeyi kaldırmak istiyorsanız tercihiniz seo hizmeti olmalı. Bu iki hizmetinde her durum için özel olarak irdelenmesini tavsiye ederiz.