Küçük İşletmeler İçin Seo Neden Gereklidir?

Küçük İşletmeler İçin Seo Neden Gereklidir?

Küçük İşletmeler İçin Seo
Küçük İşletmeler İçin Seo

Bir yerde sıkıntı yaşıyorsan bakış açını değiştir derler, bu söz her zaman aklına gelmeyebilir ama geldiğinde muhakkak uygulamaya geç. Peki bizim burada ki değiştireceğimiz bakış açısı nedir, bir bakalım…

+Bizim olayımız nedir?

-Meydan okuma.

+Hımm… Peki kime?

-Devlere…

+Devler kim?

-Ne iş yapıyorsan senden üstün kim varsa onlar.

Senden üstün kim varsa cümlesini okuduğunda eminim kafanda anında biri belirdi, evet o senin rakibin, kötü hisleri bir kenara bırakarak sadece iş rekabeti açısından bakarsak, amacımız rakiplerimizi geçerek, üst segmentte yer almak.

Tamam güzel şeyler söylüyorsun da bu nasıl olacak, adam yıllarını vermiş bu işe bir o kadar da parası var elemanları var, nasıl onları geçeceğiz, mümkün mü?

Mümkün ve Mümkün değil…

Evet mümkün, seo çalışmaları sayesinde web siteni, sosyal medya ile de destekleyerek internet ortamında zirveye oturtabilirsin, eğer organizasyonun ve de ekipmanların, unsurların yeterli ise, fiyat politikanda uygun ise eğer bir iş varsa ve onu internet üzerinden arayıp vermek istiyorlarsa emin ol o iş senindir.

Evet mümkün değil, sadece internet ortamında liderlik bir yere kadar, seo’nun amacı, müşteriyi kapıdan içeri sokmak, bir şeyler satmak sana kalmış. Fiyat politikan yada organizasyonun yeterli değilse o işi alamazsın, ama şunu çok net alacaksın. Gerçek piyasa verilerini. Bu sene iş alamadın, kendine hemen soruları sor, bu iş neden kaçırdım, cevap çünkü yeterli teknik bilgim yoktu, fiyat politikam yüksek kaldı, yeterli elemanım yoktu.

Peki ne elde ettin, gerçeğin ta kendisini, seo sayesinde iş alamadın ama bir sonraki sene için ne kadarlık bir iş hacmi olduğunu artık çok net biliyor ve stratejini ona göre belirleyebilirsin, eksiklerini tamamlayıp o piyasada devlere meydan okuyabilirsin.

En başta değiştireceğimiz bakış açımız nedir demiştik, işte olay bu, seo konusunda gerçek piyasa verileri elde ederek, stratejimizi hayal üzerine değil gerçekler üzerine kurgulayacağız ve bunu da seo sayesinde öğrenmiş olduk.

Küçük işletmeler, ülkemiz de kobi diye geçiyor, yada girişimciler, seo sizler için bir meydan okuma yöntemi, seo sayesinde devlere meydan okuyabilir, işinizi göz önüne çıkarabilir, potansiyel iş fırsatları yakalayabilirsiniz. Seo sizi tek bir kapıdan sokmaya ikna edecek, o kapı size sonsuz kapı vadedecek.

İşiniz ne olursa olsun, eğer internetten bir iş gelme potansiyeli varsa, o pastada sizin de payınız olabilir, çok cüzi maaliyetlerle işinizi seo sayesinde geliştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için bizlere ulaşın.

Yorum yapın